CARL MALMSTEN, "Samsas", soffa, 1900-talets andra hälft.

Helstoppad soffa med häftad ljus tygklädsel och resårsits. Ben av betsad bok. Längd ca 180, höjd 85, sitthöjd 40 cm.

Slitage. Armlän med slitage. Fläckar, märken.

Utropspris
2 500 SEK