Serveringsvagn fanerad med teak, lister och ben av ek. Vridbar skiva med två uppfällbara klaffar. Påskrift undertill Design Ove Blidberg Ferdinand Lundquist, Göteborg. Längd 75, bredd 44-78, höjd 62 cm.
Smärre slitage. Smärre fläckar. Torkade gummidäck.