Tage Fougstedt

(Sverige)
Tage Fougstedt
(Sverige)

TAGE FOUGSTEDT, kaffeservis, tre delar, tenn, signerade samt daterade 1922.

Kannas handtag klätt med korg, höjd 14 cm.
Sockerskål med lock, längd 13,5 cm.
Gräddkanna, höjd ca 6 cm.

Slitage, märken, repor, bucklor.

Utropspris
2 500 SEK