Bord av ek och teakfaner. Märkt med plakett JOC Vetlanda. Två iläggsskivor à 60 cm vardera. Diameter 120. Höjd 74,5 cm. Stolar av ek och teak med rottingklädda ryggar. Fast stoppad sits. Sitthöjd ca 44 cm.
Slitage. Repor. Märken. Fläckar. Rotting med bristningar och skador.