Möbler Bord
1189499
MATBORD, 1800-talets andra hälft.
Matbord, 1800-talets andra hälft.

Ett runt matbord eller sk månbord, med svarvade ben med hjul, diameter 120 cm, höjd 76 cm, med 3 senare iläggsskivor i mdf samt med sarg i trä, vardera 60 cm, samt 2 senare stag. Totalmått 3 meter.

Smärre slitage. Senare målning. Senare iläggsskivor.

Lisa Mothander
Lisa Mothander
+46 (0)767 81 06 02

Slutpris
13 150
1 248
1 386
Utropspris
10 000 SEK
Budhistorik (24 bud)
5 dec 21:14
13 150 SEK
5 dec 21:11
12 650 SEK
5 dec 21:10
12 150 SEK
5 dec 21:10
12 100 SEK
5 dec 21:10
11 600 SEK