SÄNGBORD, ett par, Halvdan Pettersson Möbelfabrik Tibro, 1900-talets mitt.
Ett par runda sängbord av teak, mässing och konstskinn. Två lådor. Fotavslutningar med hylsor av mässing. Ett bord märkt med plakett. Diameter 37, höjd 55 cm.
Slitage. Märken.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.