Bordspendyl med fodral av metall och trä. Märkt bakom pendelluckan "N. MULLER. N.Y. No 49. PATENT. 1856". Längd 40, bredd 14, höjd 47 cm. Pendel finns. Nyckel finns.
Slitage, smärre lagningar. Ej funktionstestad.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.