1190135
SKÅLFAT, tre stycken, porslin. Qingdynastin, sent 1800-tal.
SkÅlfat, tre stycken, porslin. qingdynastin, sent 1800-tal.

Dekor i underglasyrblått, med motiv av lotusrankor. Diameter ca 24,3 cm.

Slitage, nagg, 2 med sprickor.

Alexandra Xu
Alexandra Xu
+46 (0)739 40 08 18

Utropspris
2 500 SEK