Prenumerera på vårt nyhetsbrev

1191969
GOLVVAS, porslin. Kina, tidigt 1900-tal.
Golvvas, porslin. kina, tidigt 1900-tal.

Dekor i famille verte mot ge glasyr, med motiv av påfågel i naturmiljö, höjd 58 cm.

Slitage, krackelyr, mistor, bränningssprickor, nagg.

Alexandra Xu
Alexandra Xu
+46 (0)739 40 08 18

Utropspris
3 000 SEK