Skrin fanerat med alrot med flera träslag. Locket med beslag av silver, oidentifierad mästare, stämplat GH. Längd 15,5, bredd 11, höjd 8,5 cm. Nyckel finns.
Smärre skador, slitage och lagningar. Fötterna möjligen senare.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.