JAEGER LE COULTRE, bordsur, "Atmos", 1900-talets slut.

Bordsur med fodral av mässing och glas, vit urtavla med stavindex samt arabiska siffror. Längd 18, djup 13,5, höjd ca 22 cm.

Verknr. 231509.

Obetydligt slitage. Smärre fläckar. Ej funktionstestad.

Utropspris
6 000 SEK