VINKANNOR, 2 st, tenn, 1700-tal.

En större balusterformad kanna. Höjd 40 cm. Mindre kanna. Höjd 21 cm.

Åldersrelaterat slitage. Bucklor. Några fläckar. Den mindre något instabil. Den större med lagad hänkel.

Utropspris
2 500 SEK