1194969
SERVERINGSFAT, samt BÄRTALLRIKAR, ett par, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Serveringsfat, samt bÄrtallrikar, ett par, kompaniporslin. qingdynastin, qianlong (1736-95).

Dekor i underglasyrblått, med motiv av blommande trädgård. Längd på fat 32,5 cm (nagg). Diameter på tallrikarna 17 cm.

Slitage, mistor, glasyrnagg, smärre nagg.

Placering: Carlsgatan 54, 211 20 Malmö - Z1
Alexandra Xu
Alexandra Xu
+46 (0)739 40 08 18

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Slutpris
1 800
171
190
Utropspris
2 500 SEK
Budhistorik (3 bud)
27 nov 13:02
1 800 SEK
26 nov 16:06
1 500 SEK
22 nov 9:29
1 000 SEK