PARTI KONST, träsnitt, 5 st samt teckning, Japan, 1800-1900-tal.

Skilda motiv, bl a geisha och stridsscen. Strl från 11x17 till 41x27.

Gulnade. Veck.

Proveniens

Gun Kessles samling.

Utropspris
1 500 SEK