Kakelugnsplattor av glaserat lergods. Dekor av landskap samt figurer. Mått: tre ca 22 x19,5, två ca 21 x 19,5, en ca 22 x 20, en ca 21,5 x 9,5 cm.
Slitage, nagg, lagningar, retuscher, smärre sprickor.