Prenumerera på vårt nyhetsbrev

Diverse Övrigt
1196393
KAKELUGNSPLATTOR, 7 st, Holland, 1700-tal.
Kakelugnsplattor, 7 st, holland, 1700-tal.

Kakelugnsplattor av glaserat lergods. Dekor av landskap samt figurer. Mått: tre ca 22 x19,5, två ca 21 x 19,5, en ca 22 x 20, en ca 21,5 x 9,5 cm.

Slitage, nagg, lagningar, retuscher, smärre sprickor.

Rikard Klev
Rikard Klev
Värderare / Specialist modern konst
+46 (0)739 40 08 14

Utropspris
3 000 SEK