1196424
René Magritte
(1898-1967)
RenÉ magritte, efter, etsning, av george visat, stämpelsignerad och numrerad h.c.

RENÉ MAGRITTE, efter, etsning, av George Visat, stämpelsignerad och numrerad H.C

'Homme au Chapeau Melon'. Blindstämplad 'Gravure Originale Atelier Rene Magritte'. Plåtmått 19,5 x 14,5 cm.

Ej examinerad ur ram.

Jan Ahlklo
Jan Ahlklo
Värderingsman
+46 (0)767 66 16 46

Utropspris
10 000 SEK