Prenumerera på vårt nyhetsbrev

Diverse Övrigt
1196469
UPPSATSSKÅL, 1800-talets slut.
UppsatsskÅl, 1800-talets slut.

Förgylld med slipad glasskål. Bredd 41 cm inkl hänklar. Höjd 32 cm. Fatets diameter 29 cm.

Senare glasskål med smärre nagg, ej löstagbar. Enstaka bristningar. Mittdekor saknas. Enstaka senare skruvar.

Nan Jarjis
Nan Jarjis
Specialist silver och design
+358 (0)50 340 5492

Utropspris
350 EUR