1196621
FIGURIN, försilvrad järnrelief. Kina, 1900-tal.
Figurin, försilvrad järnrelief. kina, 1900-tal.

Sittande guanyin, hållandes blomma, på lotustron. Höjd 33,5 cm.

Slitage, märken, repor, bristningar, bucklor.

Alexandra Xu
Alexandra Xu
+46 (0)707 15 77 12

Utropspris
4 000 SEK