Prenumerera på vårt nyhetsbrev

Konst Grafik
1198139
Jacques Villon
(1875-1963)
Édouard manet, efter, färgakvatintetsning, utförd av jacques villon 1929, signerad jacques villon och numrerad 11/200.

ÉDOUARD MANET, efter, färgakvatintetsning, utförd av Jacques Villon 1929, signerad Jacques Villon och numrerad 11/200.

"Le Déjeuner sur l'herbe", 1929. etsad av Jacques Villon. Plåtstorlek 49 x 62 cm. (Arches)

Ej examinerad ur ram. Något gulnad.

Ginestet/Pouillon E 668

Alexander Robertson
Alexander Robertson
+46 (0)709 17 99 95

Utropspris
20 000 SEK