Konst Grafik
1198139
Jacques Villon
(1875-1963)
Édouard manet, efter, färgakvatintetsning, utförd av jacques villon 1929, signerad jacques villon och numrerad 11/200.

ÉDOUARD MANET, efter, färgakvatintetsning, utförd av Jacques Villon 1929, signerad Jacques Villon och numrerad 11/200.

"Le Déjeuner sur l'herbe", 1929. etsad av Jacques Villon. Plåtstorlek 49 x 62 cm. (Arches)

Ej examinerad ur ram. Något gulnad.

Placering: Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - T7

Ginestet/Pouillon E 668

Alexander Robertson
Alexander Robertson
+46 (0)709 17 99 95

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

3 700
352
387
Utropspris
20 000 SEK
Acceptpriset är ej uppnått
Budhistorik (3 bud)
2 dec 22:10
3 700 SEK
1 dec 21:33
3 500 SEK
28 nov 18:57
300 SEK