TRATTGRAMMOFON, tidigt 1900-tal.

Trattgrammofon med stomme av ek, skuren dekor. Tratt av lackerad plåt. Höjd ca 60 cm.

Slitage. Skador. Ej funktionstestad.

Utropspris
2 500 SEK