Svart quiltat skinn med sidofack. Kromade beslag märkta CHANEL och med CHANELS logo. Övre kant i canvas. Stängning med dragkedja. Invändigt två små sidofack samt ett större sidofack försett med dragkedja. Märkt CHANEL made in Italy samt numrerad 11955088. Ca 30 x 38 x 15 cm.
Bruksslitage. Visst nagg på handtag och på ena sidofickan.