Prenumerera på vårt nyhetsbrev

1198924
FAT, ett par, kompaniporslin. Qingdynastin, 1700-tal.
Fat, ett par, kompaniporslin. qingdynastin, 1700-tal.

Dekor i underglasyrblått, med motiv av bambu, växter och blommor. Diameter 27,5 cm.

Slitage, smärre nagg, smärre krackelyr.

Alexandra Xu
Alexandra Xu
+46 (0)739 40 08 18

Utropspris
3 000 SEK