KONSOLBORD, sengustavianskt, tidigt 1800-tal.

Bronserat och målat konsolbord med dekor av pastellage. Sargen med lejonmaskaroner. Bredd 89, djup 53, höjd 71 cm.

Renoverat och kompletterat. Skador, slitage, lagningar. Delar saknas. En lejonmaskaron medföljer löst.

Utropspris
3 000 SEK