Möbler Bord
1199828
KONSOLBORD, sengustavianskt, tidigt 1800-tal.
Konsolbord, sengustavianskt, tidigt 1800-tal.

Bronserat och målat konsolbord med dekor av pastellage. Sargen med lejonmaskaroner. Bredd 89, djup 53, höjd 71 cm.

Renoverat och kompletterat. Skador, slitage, lagningar. Delar saknas. En lejonmaskaron medföljer löst.

Placering: Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - H145
Rikard Klev
Rikard Klev
Värderare / Specialist modern konst
+46 (0)739 40 08 14

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Slutpris
4 601
437
485
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (17 bud)
4 dec 16:49
4 601 SEK
4 dec 16:49
4 401 SEK
4 dec 16:36
4 175 SEK
4 dec 16:36
3 975 SEK
4 dec 16:32
3 601 SEK