SPEGEL MED KONSOLBORD, Nyrokoko, 1800-talets slut.

Spegel med konsolbord med förgylld och bronserad dekor. Fasettslipat glas. Spegeln 183 x 78 cm. Bordets bredd 70, djup 35, höjd 79 cm.

Smärre skador, slitage, lagningar. Förstärkningar och dekorbortfall. Anlupet glas. Skivan med nagg och repor.

Utropspris
4 000 SEK