Design Möbler
1200090
ALVAR AALTO, klaffbord, Artek, 1900-talets mitt.
Alvar aalto, klaffbord, artek, 1900-talets mitt.

Lackad björk. Röd, linoleumskiva med en klaff (35 cm). Mått 76x76 cm. Höjd 71 cm. Total längd med uppfälld klaff 111 cm.

Smärre bruksslitage.

Placering: Mastgatan 4-6, Gamla Hamnen, 00160 Helsingfors - H31
Anna Rosenius
Anna Rosenius
Specialist design
+358 (0)40 1284 977

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Slutpris
340
3 582
378
Utropspris
400 EUR
Budhistorik (8 bud)
6 dec 19:50
340 EUR
6 dec 19:50
320 EUR
3 dec 12:18
250 EUR
2 dec 10:32
190 EUR
1 dec 12:00
170 EUR