NILS JONSSON, sideboard, "Cortina", Troeds, Bjärnum, 1960-tal.
Sideboard fanerat med palisander. Skåp med skjutdörrar. Fyra lådor varav en med fackinredning. Brännmärkt Troeds Bjärnum Made in Sweden. Längd 193, djup 45, höjd 80 cm.
Smärre slitage. Fanerskador. Hyllplan saknas.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.