Smycken Övriga
1201070
BRUDKRONA, Aarvo Saarela silver 1965.
Brudkrona, aarvo saarela  silver 1965.

Stämplad AMS, Enköping 1965. Signerad. Vita stenar, syntetiska spineller. Höjd ca 6 cm. Diameter ca 5,5 - 9 cm. Vikt 61 gram.

Bruksslitage.

Fredrik Karlsson
Fredrik Karlsson
Gemmolog, värderare
+46 (0)767 81 06 06

Utropspris
5 000 SEK