SMYCKESSKRIN, Kina, 1900-tal.

SMYCKESSKRIN, Kina, 1900-tal.

Smyckesskrin med trästomme, målad dekor, metallbeslag. Uppfällbart lock med spegelglas. Längd 24, bredd 24, höjd 27 cm.

Skador och slitage, smärre lagningar, anlupet glas. Instabilt, skevt.

Utropspris
3 000 SEK