MATBORD, AB Möbelfabriken Linden, Horda, 1960-tal. Två iläggsskivor med sarg medföljer.

Utdragbart matbord fanerat med valnöt. Längd (140,5+45+45) totalt 230,5, bredd 100, höjd 73,5 cm.

Smärre slitage. Repor. Märken. Fläckar.

Utropspris
6 000 SEK