PENSELSTÄLL, porslin. Kina, 1900-tal.

Dekor i underglasyrblått, med motiv av eleganta figurer i landskap. Med kangxis märke. Diameter 18, höjd 15 cm.

Slitage, gammal lagning.

Utropspris
3 000 SEK