Toalettbord fanerat med mahogny. Skivan med utfällbara sidor och underliggande förvaring, mittsektion med spegel. Bredd 99, djup 43,5, höjd 82-116 cm. Nyckel finns.
Renoverat och kompletterat. Lagningar. Slitage och skador såsom blekt, repor, märken, smärre sprickor, fläckar.