Madeleine Pyk – en samling F769

FÅTÖLJER, 1 par, art déco-stil, 1900-talets andra hälft.

Betsat träfaner. Stoppad sits och rygg i vit textil. Svärtade detaljer. Sitthöjd ca 40, total höjd ca 77, bredd ca 73, djup ca 80 cm.

Smärre bruksskick.

Utropspris
4 000 SEK