Bägare med lock, silver. Barock-stil. Historismus 1800-tal.

Fantasistämplar. Invändigt förgylld. På tre kulfötter, rikt driven dekor av lejonmaskaroner och frukthängen, på locket kotteknopp. Höjd 16 cm, vikt 240 gram.

Lödd botten. Slitage.

Utropspris
2 500 SEK