VINKYLARE, stor modell, mässing, 1700-tal.

Dekor av girlander. På tre ben med tassfötter. Höjd 37. Diameter 43 cm.

Åldersrelaterat slitage. Bucklor. Insidan anlupen. En hänkel saknas.

Utropspris
6 000 SEK