Prenumerera på vårt nyhetsbrev

1207542
FAT, ett par, porslin. Japan, Edo (1603-1868).
Fat, ett par, porslin. japan, edo (1603-1868).

Dekor i imarifärger, med motiv av antikviteter, samt flodlandskap inom reserver, samt förgyllda detaljer. Diameter 31,5 cm.

Slitage. Bränningsdefekter. Missfärgningar.

Alexandra Xu
Alexandra Xu
+46 (0)739 40 08 18

Utropspris
3 000 SEK