Prenumerera på vårt nyhetsbrev

Design Möbler
1207791
Alvar Aalto
(1898-1976)
Alvar aalto, möbler, 3 st, artek 1900-talets slut.

ALVAR AALTO, möbler, 3 st, Artek 1900-talets slut.

Stol modell 69. Lackad björk, svart tygklädsel.
Bord modell 90D. Lackad björk, vit laminat. Diameter 48 cm. Höjd 44 cm.
Bord modell 80B. Lackad björk. Längd 100 cm. Bredd 60 cm. Höjd 72 cm.

Slitage och märken. Defekter. Benen medföljer separet skruvar saknas.

Placering: Mastgatan 4-6, Gamla Hamnen, 00160 Helsingfors - N600
Anna Rosenius
Anna Rosenius
Specialist design
+358 (0)40 1284 977

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Slutpris
320
3 383
355
Utropspris
400 EUR
Budhistorik (13 bud)
20 jan 16:16
320 EUR
20 jan 16:15
300 EUR
20 jan 16:15
300 EUR
16 jan 7:44
280 EUR
16 jan 5:20
260 EUR