BORDSPENDYL, 1800-talets andra hälft.

Bordspendyl med fodral delvis av bronserad zink. Längd 33, bredd 12, höjd 42 cm exklusive träställ och glashuv. Pendel finns. Nyckel finns.

Slitage, skador och lagningar. Lösa delar medföljer.

Utropspris
2 500 SEK