Underrede med kopplad benställning och kannelerade ben av mässing. Skiva i vitgrå marmor. Längd 85 cm, bredd 47 cm, höjd 42 cm.
Åldersrelaterat slitage. Repor. Nagg och lagningar på marmorskiva. Fläckar.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10