Grönmålad trästomme med dekor av tre svanar. Rund fasetterad glasskiva. Diameter 111 cm, höjd 46 cm.
Bruksslitage. Repor. Underrede med fläckar och sprickor.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10