Mahogny. Vändbar och löstagbar skiva. Bakomliggande backgammon. Spelmarker medföljer. Längd 99. Bredd ca 60. Höjd 75,5 cm.
Smärre fanerskador. Lagningar. Torrsprickor. Slitage.