PARTI KONST, 11 delar, 1800-1900-tal.

Bl a kritteckning Patrik Reuterswärd, etsning Reinhold Norstedt, blandteknik Muirhead Bone, litografi Henrik Sörensen, blyertsteckning Gunnar Svensson, etsning Donald Shaw Maclaughlan. Olika storlekar.

Gulnade. Ej genomgångna.

Proveniens

Thorsten Laurins samling.

Utropspris
2 000 SEK