Diverse Övrigt
1211880
DOSA, 1800-tal.
Dosa, 1800-tal.
Dosa, 1800-tal.
Dosa, 1800-tal.
Dosa, 1800-tal.
Dosa, 1800-tal.
Dosa, 1800-tal.

Rektangulär form. Svartlackerat trä med målad dekor av kvinnoporträtt. Längd 8,5, bredd 6 cm.

Slitage, smärre krackelyr och skador.

Fredrik Karlsson
Fredrik Karlsson
Gemmolog, värderare
+46 (0)767 81 06 06

Utropspris
2 500 SEK