JARDINJÄR, mässing, 1800-tal.

JARDINJÄR, mässing, 1800-tal.

Dekor av vindruvor och bladverk. Två ringhänklar med lejonmaskaroner. Längd 25 cm.

Åldersrelaterat slitage. Bucklor. Bristningar. Insidan anlupen.

Utropspris
2 500 SEK