Motiv av Kristus på korset med Guds Moder, Maria av Magdalena, älsklingslärljungen Johannes, den gudfruktige hövitsmannen Longinus. 41 x 33.
Slitage, repor, färgbortfall, sprickor. Lösa färglager.