Värdera enkelt digitalt – vi hämtar

Läs mer och värdera här

1214619
URNOR, ett par, porslin. Qingdynastin, sent 1800-tal.
Urnor, ett par, porslin. qingdynastin, sent 1800-tal.

Dekor i underglasyrblått, med motiv av drakar bland växter och blommor. Höjd utan lock 41,5 cm.

En med skador, en med nagg och sprickor. Lock ej original men samtida.

Placering: Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - V8
Alexandra Xu
Alexandra Xu
+46 (0)707 15 77 12

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Auktionen avslutas

21 timmar 46 minuter
2 400
222
249
Utropspris
3 000 SEK
Lägg ditt maxbud. Ditt bud måste minst vara 2 600 SEK. Läs mer.
Budhistorik (9 bud)
31 mar 6:18
2 400 SEK
31 mar 6:18
2 200 SEK
29 mar 19:18
2 000 SEK
29 mar 15:48
1 900 SEK
28 mar 3:35
1 800 SEK