DOSA MED LOCK, Kina 1800-tal.

DOSA MED LOCK, Kina 1800-tal.

Dekor i blått under glasyren, med skrift på lockets samt dosans inre sida, storlek ca 16 x 11 cm.

Mindre nagg (tillverkningsdefekt).

Utropspris
300 EUR