Svart läder och Trotter canvas, justerbara remmar. Ytterficka under flappen, invändigt fodrad, två fickor varav den ena med dragkedja. Märkt med kod samt Made in Italy och Christian Dior Paris. Spännena stämplade CD.
Höjd 17 cm, bredd ca 18 cm.
Smärre slitage. Skada i remmen.