1217217
DURKSLAG / SILAR, 3 stycken, mässing, tidigt 1800-tal.
Durkslag / silar, 3 stycken, mässing, tidigt 1800-tal.

Tre stycken durkslag eller silar av mässing. Den största med ägarmärkningar och daterad 1834. Längd ca 37-41 cm.

Bruksslitage och smärre skador. Smärre lagningar.

Placering: Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - V25

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Utropspris
2 500 SEK